Itálie

Itálie - rady na cestu

Před Zájezdy do Itálie můžete využít informace na této webové stránce.

Itálie: cestovní doklady a režim vstupu:

Každý občan České republiky se může dovolávat práva svobodného pohybu a pobytu v jiném členském státě EU, a to na základě těchto ustanovení:
článku 45 Listiny základních práv Evropské unie
článku 3 Smlouvy o Evropské unii
článku 21 Smlouvy o fungování Evropské unie
Například článek 21 odst. 1 Smlouvy o fungování Evropské unie stanoví, že každý občan Evropské unie má právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států s výhradou omezení a podmínek stanovených ve Smlouvách a v opatřeních přijatých k jejich provedení.
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem, pak doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů bude ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data bude muset mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad.
V případě ztráty cestovního dokladu je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží k jednorázově cestě do ČR.

Itálie: celní předpisy:

Omezení množství platí pro následující kategorie spotřebního zboží:
- 800 ks cigaret nebo 400 ks cigaret o váze
3 g/ks nebo 200 ks doutníků nebo 1 kg tabáku,
- alkoholické nápoje mohou dovážet osoby starší 17 let (10 l alkoholických nápojů s obsahem vyšším než 22%,
20 l alkoholických nápojů s obsahem nepřesahujícím 22 % alkoholu, 2 l lehkých vín),
- 90 l vín, z toho 60 l šumivého vína, 110 l piva
Dovoz a vývoz hotovosti je omezen na částku nižší než 10.000 EUR.

Důležitá telefonní čísla:

karabiníci . . . 112
policie . . . 113
hasiči . . . 115
první pomoc . . 118

Itálie - bezpečnostní situace:

Bezpečnostní situace je v zásadě stejná jako v jiných evropských zemích, pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech i v bytech.
Doporučuje se nenakupovat cenné zboží a elektroniku u pouličních prodejců a na trzích, požadovat vždy daňový doklad.
V Itálii je platný zákon na potírání obchodu s padělanými výrobky, podle nějž může být za nákup zboží u plážových či pouličních prodejců pokutován zákazník částkou do výše 10.000 EURO. V turisticky oblíbených destinacích jsou na tuto skutečnost turisté upozorněni prostřednictvím vývěsek a plakátů na veřejných místech či dopravních prostředcích.
Doporučujeme nenosit pohromadě osobní doklady a všechny peníze
- nespouštět svá osobní zavazadla ani příruční tašku z dohledu
- cenné předměty /zlato, videokamera, fotoaparát apod./ nevystavovat příliš na veřejnosti
- při cestování osobním vozem v městském provozu je vhodné v autě se zamknout, zamezí se tak možnému odcizení osobních zavazadel při zastavení na křižovatce
- za porušení zákazu kouření, který platí prakticky ve většině uzavřených místností přístupných veřejnosti (včetně restaurací a barů) může být uložena vysoká pokuta
Dále bychom doporučili, aby čeští občané byli, pokud je to možné, vybaveni mobilním telefonem, měli kontakt na rodinné příslušníky, přátele a známé, kteří by jim byli schopni poskytnout finanční pomoc v případě nouze.
V Itálii je velmi přísný zákon o nošení tzv. chladných zbraní (nožů, mačet…), proto doporučujeme tyto používat pokud možno jen v kuchyni.

Itálie - důležité informace:

Čas je stejný jako v naší republice, ale je oproti nám posunut celkový denní režim, to znamená, že den začíná později, ale také později končí. Je zvykem dodržovat cca od 13.30 do 16.00 hod. odpolední siestu, takže v tuto dobu jsou, až na některé výjimky, uzavřeny obchody, banky.

Kreditní karty American Express, Visa, Mastercard, Eurocard, Mastercharge jsou běžně přijímány v hotelích, restauracích a obchodech, v servisech a u většiny čerpacích stanic a v bankomatech. Na mnoha místech lze platit platební kartou - je to pohodlné, rychlé, za útratu v obchodě si banky neúčtují poplatek.

Obchody: pondělí - sobota od 8.30 nebo 9.00 do 13.00 hod. a od 15.30 nebo 16.00 do 19.30 nebo 20.00 hod.

Banky: pondělí - pátek 8.30 – 13.30 a 15.00 – 16.00 hod., směnárny na hraničních přechodech, letištích, příp. nádražích jsou otevřeny do večerních hodin nebo nepřetržitě.

Pošty: normální provoz 8.30 – 14.30 hod., pouze některé úřady 8.30 – 19.30 hod. (pondělí - pátek)

Muzea: galerie jsou obvykle v pondělí zavřeny. Podrobné informace lze získat na této internetové adrese:www.museionline.it
.

Elektrické napětí: 230 V (jako v ČR). Zástrčky jsou tvořeny dvojicí kulatých kolíků o průměru 4 mm nebo 4,8 mm s roztečí 19 mm. Nemají zemnění, ochrana je zajištěna dvojitou izolací. Zásuvky mají tvar odpovídající zástrčkám. Často se také vyskytuje zástrčka, která má dva kolíky v jedné řadě a mezi nimi navíc uprostřed zemnicí kolík.
Doporučujeme redukci do zásuvek.

Počasí:

Léta jsou velmi horká, zvláště na jihu země. Jaro a podzim jsou mírné a slunné. Zima na jihu je mnohem teplejší a sušší než ve střední a severní části Itálie. Hornaté oblasti na severu země jsou studené s množstvím sněhu v zimním období. Pro návštěvu Itálie je vhodné jakékoli období během roku. Letní sezóna trvá od dubna do září. Říjen a listopad je někdy deštivý, závisí to na oblasti. Zimní sportovní sezóna začíná v prosinci a končí v březnu až dubnu. Průměrné teploty: Řím - v létě mezi 20 – 30°C, v zimě mezi 5 – 12°C, Neapol - v létě mezi 18 – 28°C, v zimě mezi 4 – 12°C, Sardinie - v létě mezi 22 – 30°C, v zimě mezi7 – 14°C.

Nejlevněji se nakupuje v supermarketech mimo centra turistických středisek. Krámek ve vsi, který vypadá na první pohled chudě a levně, může být ještě dražší než supermarket. Před pravidelnými nákupy se rozhodně vyplatí otestovat několik nejbližších obchodů. Ovoce a zeleninu je výhodné nakupovat v tržnicích. Levnější i o polovinu bývá vždy v podvečer, kdy už se prodejci chystají balit. Ovšem nutno říct, že nabídka je v tuto dobu velmi chudá.

Italská kuchyně je vynikající, počítá se ke třem nejlepším kuchyním na světě. V minulosti dala také základ kuchyni francouzské a do jisté míry ovlivnila i jiné evropské kuchyně. Z masa je nejoblíbenější maso telecí, i když ze všech ostatních druhů masa (včetně levných) se připravují znamenité pokrmy. Maso se většinou dusí, peče nebo griluje, před grilováním se zpravidla nakládá do oleje s přísadou bylinek a koření. Častou součástí jídelníčků bývají kuřata, na jejichž úpravu vlastní italská kuchyně řadu skvělých receptů - na víně, s rajčaty, s paprikami apod. Oblibě se těší také ostatní drůbež a zvěřina, včetně koroptví, bažantů, sluk a křepelek. Italové dovedou skvěle využívat darů svého moře (frutti di mare) - ústřic, mušlí, raků, krabů, humrů, langust, sépií, mnoha druhů ryb - k přípravě široké palety chutných pokrmů.

Ryby připravují nejčastěji na grilu, smaží nebo pečou na olivovém oleji s přísadou citrónové šťávy a čerstvých bylinek. Z ryb připravují - zejména podél celého pobřeží - různé druhy polévek. Italové mají ve velké oblibě polévky. Na světoznámou "minestrone" - hustou polévku s velkou dávkou zeleniny, s rýží nebo těstovinami - nemají italské hospodyně jednotný recept; připravují ji ze zeleniny, která je právě na trhu.

V jižní Itálii jsou již po staletí denním pokrmem těstoviny, jež se vyrábějí v mnoha podobách a upravují na mnoho způsobů. Oblíbené jsou také těstoviny zelené, připravené se špenátem. Těstoviny se podávají obvykle jako samostatný chod, zřídka jako příloha. Některé druhy těstovin, např. canneloni, ravioli, tortellini, se podávají s masovou, šunkovou nebo sýrovou náplní. V severní Itálii je denním pokrmem rýže. Nejčastěji se podává jako hlavní pokrm (např. milánské rizoto), nikoliv jako příloha. Pizzy se připravují také s jinými náplněmi a v různých velikostech. Podávají se k vínu, pivu, jako hlavní chod, malé pizzy jako předkrm. Zelenina je oblíbená v celé zemi - zejména chřest, baklažány, artyčoky, tykvičky, fenykl, rajčata a papriky... Podává se syrová jako salát nebo dušená jako příloha k masu; vařená se téměř nevyskytuje. Při přípravě mnoha italských pokrmů je nezbytný určitý sýr, který pokrmu dává určitou konzistenci a správnou chuť - Mozzarella, Gorgonzola, Parmagiano, a přísada bylinek a koření - petrželka, origano, šalvěj, bazalka, rozmarýn, fenykl...

Mezi mnoha druhy vín stojí za zmínku Chianti, Frascati, Barolo, Barbera, Asti Spumante, Aleatico, Marsala (Sicílie) a Vernaccia (Sardinie).

Pokud se turista rozhodne nešetřit na místních specialitách, měl by ochutnat například tradiční šunku prosciutto, za sto gramů zaplatí zhruba 60 až 70 Kč, mozzarelu prodávanou v sáčcích naplněných vodou – 250 g stojí zhruba 50 Kč. Pravou italskou pizzu lze v restauraci ochutnat zhruba za 5 € a více, tedy v přepočtu od 135 korun.

Ceny potravin v Itálii:

Ceny v Itálii

Zastoupení ČR v Itálii:

Velvyslanectví České republiky v Itálii
Via dei Gracchi 322, Roma 00192
tel: 0039/06/3609571-3
fax: 0039/06/3244466, KO-36095740
Web: www.mzv.cz/rome
titulář PhDr. Petr BURIÁNEK
funkce VZÚ
Provozní hodiny úřadu pondělí - pátek 07.45 - 16.15


Poznávací zájezdy Itálie

Zájezdy do Itálie

Itálie, Neapolský záliv

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 790 Kč
Itálie nás vždy lákala svým slunce, krásným modrým mořem, dlouhými plážemi i historickými památkami z její předlouhé historie. Zájezd spojuje dny odpočinku u moře s návštěvou velmi atraktivních míst jižní Itálie. Giulivo Holiday komplex je umístěn přímo na pobřeží moře v srdci Baii Domizii v oblasti jižní itálie.

Itálie, Neapolský záliv - ubytování v hotelu

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 11 790 Kč
Oblast Neapolského zálivu nabízí nepřeberné možnosti poznávání nejen bohaté historie této části Itálie, ale také přírodních zajímavostí. Poznáte slavné Pompeje, sopku Vesuv, romantický ostrov Capri i bohatství památek hlavního města Itálie - Říma.

Itálie, Neapolský záliv II

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 390 Kč
Pro ty, kteří již navštívili oblast Neapolského zálivu, jsme připravili zájezd pro pokročilejší, s ubytováním opět v Baia Domizia v areálu velkých vil. Zájezd je určen těm, kteří by rádi poznali další historická místa - v oblasti sopky Vesuv je to známé Herculaneum, nedaleko Neapole pak řecké Cumae a římské Pozzuoli, lázněmi proslulý ostrov Ischia.

Sicílie, Liparské ostrovy

náhled12-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 11 990 Kč
Itálie - nemáme to do ní daleko, jen přes průsmyky v Alpách. Jih Itálie nabízí neskutečné historické památky a přírodní krásy na jednom z největších ostrovů Středozemního moře - na Sicílii. Jedinečná krása krajiny Sicílie, pěkné pláže, množství cenných antických památek, kdy Sicílie patřila do tzv. Velkého Řecka, i originální stavby z normanského období činí Sicílii turisticky velmi vyhledávanou.

Zajímavosti Sicílie II

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 14 990 Kč
Tento pobytový zájezd s výlety je organizován s ubytováním v ****hotelu (s polopenzí) na západě tohoto zajímavého ostrova. Trajektem z Neapole připlujete rovnou na Sicílii a zkrátíte si tak dlouhé přejezdy. Kromě odpočinku u moře navštívíte nejvýznamnější památky z antického období (Agrigento, Selinunte, Segesta) i z dob normanské vlády (Palermo, Monreale, Cefalú).

Perly severní Itálie

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 7 590 Kč
Nejen slunný jih Itálie láká k návštěvě, ale i na severu můžete navštívit množství starobylých historických staveb a památek. V tomto zájezdu navštívíte skvosty severu Itálie, které neodmyslitelně patří mezi hlavní cíle turistů celého světa, a zároveň se vykoupete na oblíbených plážích na východním pobřeží Itálie. Budete mít možnost si prohlédnout Benátky a vychutnat si jejich atmosféru, stejně jako atmosféru státečku San Marino, kochat se stále nádhernými městy severní Itálie.

Perly severní Itálie II.

náhled8-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 590 Kč
Na severu Itálie se vystřídalo mnoho různých národů, které zde zanechaly svou stopu. Skvostné Benátky na četných ostrovech laguny s chrámem sv. Marka, Ravenna, kdysi hlavní město Západořímské říše, proslula svými mozaikami. Ministát San Marino se třemi hrady na vysokých kopcích. To vše a ještě mnohem více najdete na severu Itálie.

Itálie - Toskánsko

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 8 690 Kč
Střed Itálie to je zejména Toskánsko, proslavené renesančními i gotickými stavbami ve svých historických městech. Toskánsko má ale mnohem starší historii, ve které dominují staří Etruskové. Při návštěvě Toskánska můžete skloubit pobyt u moře s prohlídkou jedinečných stavebních památek. Toskánsko opravdu proslulo skvosty hlavně z období renesance, působily zde nejslavnější osobnosti Itálie.

Romantický ostrov Elba + Toskánsko

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Toskánsko - jedna z nejkrásnějších oblastí Itálie. Toskánsko vám umožní poznat klenoty itaksé architektury hlavně z období renesance. Toskánsko ovšem nabízí také přírodní zajímavosti. K velmi lákavým oblastem Toskánska patří také ostrov Elba.

Památky a přírodní zajímavosti střední Itálie

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 8 990 Kč
Italské regiony Umbrie a Marche ve střední Itálii nepatří k příliš často navštěvovaným. Přesto se vyplatí sem jet a poznat nádherná malá města, romantické hory a nádherné pláže. Tento rozmanitý zájezd do střední Itálie propojuje prohlídku kulturních skvostů střední Itálie, návštěvu jedinečné oblasti italských Apenin s pobytem u moře v regionu Marche. Tato část Itálie patří k méně známým a navštěvovým, umožní vám tedy prožít si svou dovolenou v Itálii v klidu a pohodě.

Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 8 990 Kč
Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků. Návštěvníky Gargana přitahuje panorama typických bílých útesů, které se tyčí nad nádhernými písčitými plážemi. Náš zájezd propojuje pobyt v této romantické oblasti s výlety za přírodními krásami a kulturními zajímavostmi Apulie.

Romantická jezera na švýcarsko-italském pomezí

náhled7-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 790 Kč
Romantická jezera na švýcarsko-italské hranici patří mezi největší magnety cestovního ruchu v Evropě. Vysoké hory se klenou nad modravou vodou velkých jezer, na břehu se nachází malebná romantická měs¬tečka s vilami jako z pohádky. Vzhledem k jižní a horami chráněné poloze této oblasti se zde daří i zajímavé květeně a palmám, které dodávají místu exotický vzhled.

Léto u malebného jezera Garda

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Nebetyčné kolmé skalní stěny odrážející se v blankytně modré hladině jezera Lago di Garda v italské části Alp - Dolomit, romantická malebná městečka, štíhlé zvonice starobylých kostelů, památky na staré Římany. To vše a ještě mnohem více Vás ohromí i při opakované návštěvě.

Ligurská riviéra, Cinque Terre a Apuánské Alpy

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 8 990 Kč
Zájezd do jedné z nejromantičtějších částí Itálie Vás zavede do jedinečných vesniček Cinque Terre umístěných odvážně na skalních útesech přímo nad mořem. Ani návštěva Ligurské riviéry u Portofina a toskánského městečka Fiesole návštěvníka nezklame. Zájezd kombinuje lehkou pěší turistiku v těchto malebných oblastech s odpočinkem u moře.

Termální ostrov Ischia

náhled8-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 990 Kč
Tento ostrov a jeho nejbližší okolí skýtá vše – kopce, roviny, prameny, řeky, jezera, moře, ostrovy, poloostrovy, mysy... - tento ostrov je všeobjímající zahradou celé země, kterou velký stvořitel za místo pobytu člověku určil. Neapolský lékař Giulio Iasolini. Největším darem ostrova jsou slunce, pláže, krásná příroda, blízkost italské pevniny, příznivé podnebí, ale hlavně termální minerální prameny.

Jižní Itálie - Kalábrie

náhled12-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 990 Kč
Kalábrie se pyšní nejen pohnutou historií, ale i středověkými kamennými městečky, mořem s neuvěřitelně čistou vodou, příjemným podnebím, ale i národními parky, zahrnujícími horské masivy Apenin. Místy zde najdete divokou i nedotčenou přírodu, prudké řeky, rozeklaná skaliska, hluboké strže, jeskyně i vodopády. Nechybí ani úrodná údolí s vinicemi, olivovými háji a subtropickou květenou. Nebude chybět ani ochutnávka typické kalabrijské kuchyně a místní rarity, výrobků z cedrátů (citroník léčivý neboli Adamovo jablko).

Palmová Ligurská riviéra

náhled8-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 790 Kč
Tento zájezd Vás zavede do malebné části Ligurské riviéry, která dostala název Riviéra Ponente – Palmová riviéra. Vzhledem k příjemnému klimatu se zde velice daří vysazeným palmám, které dávají pobřeží název a trochu exotický vzhled. Romantiku tohoto kraje umocňují nedaleké Přímořské Alpy, které se klenou nad zdejším pobřežím. Navštívíme metropoli Ligurie Janov, malebná historická centra zdejších městeček (Imperia, Laigueglia, Cervo, Noli), zahrady Vila Hanbury, středověké městečko Dolceaqua i pompézní San Remo. Na závěr strávíme den na jedinečném místě sesterské Riviéry Levante v překrásné oblasti Cinque Terre.

Sardinie - smaragdové pobřeží

náhled8-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 14 690 Kč
Již loni jsme pro Vás připravili novinku - pobytový zájezd s výlety na druhém největším ostrově Itálie - na Sardinii. Sardinie je také někdy přezdívána Smaragdovým ostrovem. Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Sardinie Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.

Sardinie - ostrov moře, slunce a nurágů

náhled10-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 14 270 Kč
Ostrov Sardinie je vyhledávaným místem pro dovolenou zejména pro překrásně čisté a průzračné moře a nejnavštěvovanější částí je severní část s Costa Smeralda. Zveme vás do Cala Gonone na Sardinii, jednoho z nejzajímavějších koutů ostrova Sardinie, přímořského, lázeňského a mimořádně malebného letoviska na úpatí vyhaslé sopky Codula Manna v oblasti NP Gennargentu.

Liparské ostrovy

náhled12 a 16-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 13 990 Kč
V jižní Itálie, nedaleko ostrova Sicílie, na jejím severním pobřeží, se nacházejí velmi zajímavé ostrovy, proslulé svou vulkanickou činností. Vydejte se s námi poznat ostrovy ležící severně od pobřeží Sicílie, ostrovy proslulé svou sopečnou aktivitou, která se dnes hlavně na ostrově Vulcano projevuje hlavně ve formě léčivého sirného bahna.

Sicílie, Jižní Itálie - velmi podrobný okruh

náhled13-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 12 990 Kč
Sicílie je největší ostrov patřící k Itálii a zároveň největší ostrov ve Středozemním moři. Sicílie prošla dlouhou a trnitou cestu do té podoby, jak ji můžeme nalézt dnes. Prvními historicky doloženými obyvateli Sicílie byli od 3. tisíciletí před naším letopočtem domorodí Sikané. Sicíie nabízí památky z celé své dlouhé historie, ale nejvýrazněji se do její tváře vepsali staří Řekové (chrámy v Agrigentu, Selinunte, divadlo v Syrakúsách a Taormině a mnohé další památky).

Sicílie, Jižní Itálie

náhled10-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 14 990 Kč
Vydejte se s námi poznat nejkrásnější místa Itálie, zejména její největší ostrov Sicílii, která nabízí neskutečné historické památky a zároveň krásná přírodní místa. S pohodovým ubytováním v hotelích a s polopenzí. Na Sicílii si prohlédnete všechny významné památky nejen z doby starověkého Řecka, ale také mocných Normanů. V jižní Itálii vás čekají slavné Pompeje a Vesuv.

Itálie - velký okruh - 1 cesta letecky

náhled10-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 15 790 Kč
Putování po Itálii – kolébce evropské civilizace i pozdější renesance, zemi, která zrodila obrovské množství umělců, malířů, sochařů, ale i státníků. V našem novém kombinovaném zájezdu s návratem letecky z Neapole jsou zahrnuta všechna zajímavá a důležitá místa, která byste měli v Itálii navštívit.

Toulkky Kalábrií a Apulií

náhled11-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 13 990 Kč
Malý kousek ráje na zemi leží ve žhavé jižní Itálii. Čekají Vás ruiny řeckých staveb, středověké kláštery, normanské hrady, osamělá městečka rozsypaná po kopcích, unikátní architektonické skvosty a exotika Apulie, ještě teplé a průzračné moře a již nejsou úporná vedra.

Sardinie, Korsika

náhled13-denní pobytově poznávací zájezd - Itálie, ceny od 13 990 Kč
Vydejte se s námi na klasický, již dlouho osvědčený a oblíbený zájezd na dva z nejkrásnějších ostrovů Středozemního moře - na hornatou a divokou Korsiku a poklidnou, oblou a nádhernou Sardinii. Sardinie je druhý největší ostrov v Itálii a turisticky nejznámější místo svým mořem a pobřežím s nerovnými a písečnými úseky, se svými krásnými zátočinami, zálivy a mořskými jeskyněmi.

Relaxace v Alpách - Dolomity - oblast Cortiny

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 590 Kč
Horská oblast Dolomit nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě v Dolomitech lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů. Kdo chce Dolomity lépe poznat, má zde možnost využít nepřeberné nabídky pestrých túr.

Turistika u italských jezer

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Tento zájezd do italských Alp Vás zavede za romantikou italských jezer, kde se nad modrozelenou hladinou tyčí majestátní vrcholky hor. Pěší turistika v Itálii v kulise této nádhery patří k jedinečným zážitkům. I když Alpy nejsou v této části příliš vysoké, přesto nabízejí monumentální skalní štíty, které Vás jistě nadchnou svou divokou krásou.

Švýcarské Alpy, italské Alpy

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Zajímavá kombinace do Alp - do Itálie i do Švýcarska. Prosluněný Engadin ve Švýcarsku, nejvýchodnější čtyřtisícovka Alp v masivu Bernina na východě Švýcarska, slavný horský expres Bernina, vysoké průsmyky, ledovce i horská jezera, to vše nabízí zájezd, který je již několik let velice oblíbeným.

Pohodový týden v Dolomitech - Madonna di Campiglio

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 390 Kč
Tento zájezd Vás zavede do západní části Dolomit v Itálii, do okolí překrásně položeného horského střediska Madonna di Campiglio. Kdo sní o heroické, velkolepé kulise horské přírody, najde zde v Brentě naplnění svých snů. Do našeho zájezdu jsme vybrali pohádkově krásná území modřínů a luk na okraji skalnatých velikánů, výlety na výhodná vyhlídková místa, barevná jezera a malebná údolí.

Relaxace v Alpách - Dolomity - Cortina d´Ampezzo

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů.

Srdce Dolomit - Marmolada - Sella - Ronda - Latemar

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 8 990 Kč
Náš zájezd do Dolomit (UNESCO) v Itálii Vás zavede do romantické části těchto italských Alp, kde se nad malebnými zelenými údolími tyčí velkolepé skalní stěny až do výšek přes 3 000 m. Tento zájezd Vás zavede do samého srdce Dolomit k nejvyšší hoře Marmolada, která se majestátně vypíná nad údolími. Ovšem ani ostatní třítisícovky v Dolomitech si s ní v kráse nezadají.

Srdce Dolomit II - Marmolada - Rosengarten

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 490 Kč
Protože tato oblast Dolomit (UNESCO) v Itálii je velice nádherná a působivá, turisti se sem rádi vrací. Proto i my jsme pro ně přidali nový zájezd do této překrásné scenérie s odlišným programem.

Řím, Neapolský záliv

náhled7-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 7 390 Kč
Neapolský záliv je mořský záliv na západním pobřeží Itálie. Na březích zálivu leží ruiny antického města Baiae, město Pozzuoli s Flegrejskými poli, Neapol, sopka Vesuv s pozůstatky antických měst Pompeje a Herculaneum. Na jihovýchodě záliv uzavírá hornatý poloostrov u města Sorrento. Tento zájezd do Říma a Neapolského zálivu je určen pro ty, kteří již navštívili historická města severní i střední Itálie a chtějí poznat místa další, neméně významná a proslulá svojí krásou, kulturními a historickými památkami.

Řím, Florencie

náhled5-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 5 990 Kč
"Všechny cesty vedou do Říma", tvrdí jedno staré přísloví jako doklad o důležitosti Říma. Ta naše tam povede za poznáním dědictví minulosti z dob kolébky západoevropské civilizace (antického Říma) a z dob papežského státu, kdy se Řím stal srdcem křesťanského světa. Řím je starobylé město založené kolem poloviny 8. století před naším letopočtem. Z doby vrcholu jeho slávy - z doby římského císařství - se zde dochovalo obrovské množství antických památek.

Skvosty severní Itálie

náhled6-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 4 990 Kč
Na krátkodobém zájezdu do Itálie mimo hlavní sezónu si zaa příjemného jarního a podzimního počasí můžete uskutečnit svůj sen a vydat se po stopách Romea a Julie ve Veroně, sledovat osudy benátských dóžů, pátrat po tom, kde a proč skončila Západořímská říše i navštívit jeden ze světových ministátů San Marino. Slavná Verona ještě slavnější milenecké dvojice Romea a Julie. Benátky na 118 ostrovech u 150 kanálůpřeklenutých 450 mosty. Ravenna s nepřeberným množstvím pozdně římských a raně křesťanských mozaik.

Benátská laguna

náhled4-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 4 470 Kč
Pohádkové město na laguně s paláci, mosty a gondolami. Ostrovy Murano a Burano uchvátí romantikou, karnevalový průvod masek nebo slavnost gondol a nostalgické písně gondoliérů potěší každého...

Opera ve veronské aréně

náhled4-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 5 990 Kč
Prohlídka Verony a volno k zažití armosféry před operou, kdy diváci posedávají před kavárnami na ulicích a popíjejí červené víno. Slavné kostely, domy Julie a Romea, hrad Scaligerů... A potom již usednete na antické kameny Arény, zazní slavné árie v nejpompéznějším aranžmána světě - až 350 lidí na jevišti spustí slavné sbory.

Toskánsko

náhled5-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 5 990 Kč
Toskánsko patří k nejvíce navštěvovaným krajům Itálie. Vždyť jeho města - Florencie, Pisa, Siena a mnohá další zná jistě každý. Návštěva skvostů střední Itálie, prohlídka jedinečných stavebních památek - mimořádných ukázek románského, gotického a renesančního umění.

Ligurská riviéra, Cinque Terre a Apuánské Alpy

náhled6-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 6 990 Kč
Zájezd do jedné z nejromantičtějších částí Itálie Vás zavede do jedinečných vesniček Cinque Terre umístěných odvážně na skalních útesech přímo nad mořem. Dalším lákadlem tohoto zájezdu je návštěva svahů Apuánských Alp s možností prohlídky lomu na mramor, která patří k jedinečným zážitkům. Ale ani návštěva Ligurské riviéry u Portofina a toskánského městečka Fiesole návštěvníka nezklame.

Nejkrásnější zahrady Itálie s návštěvou Locarna

náhled5-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 6 190 Kč
Právě v této době, kdy je zde plno květů, pojďte s námi poznat několik italských a jednu švýcarskou zahradu, nechte se unést nepřeberným množstvím pěnišníků, azalek, kamélií, kompozicemi středomořských i exotických květin. Jedno mají tyto zahrady, zasazené do okolní hornaté krajiny, společné, učarují svou krásou laikům i odborníkům, odráží vkus, zvyky, kulturu a historii oblasti.

Nejkrásnější zahrady Toskánska

náhled5-denní poznávací zájezd - Toskánsko, ceny od 5 990 Kč
Toskánsko - zvlněná krajina, městečka umístěná na skalnatých vrcholcích, svahy porostlé vinicemi, široká úrodná údolí. I z tohoto bohatství se jistě zrodila také bohatost výtvarného projevu. Pojeďme objevit krásu toskánských zahrad, převážně vilových šlechtických sídel úchvatně umístěných do krajiny.

Středověká romantická Umbrie a Florencie

náhled6-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 7 990 Kč
Mohutné kostely a paláce, kamenná romantická malebná zákoutí, kde na Vás dýchne středověká historie, tak by se dala charakterizovat italská Umbrie. Zájezd Vás zavede do těchto jedinečných míst i za největší přírodní zajímavostí Umbrie – k mohutným vodopádům Marmore, které by v těchto místech Itálie málokdo čekal.

Toskánsko a mystická Umbrie

náhled7-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 8 990 Kč
Na našem oblíbeném zájezdu do střední Itálie, do romantických krajů Toskánsko a Umbrie, navštívíte mnoho krásných míst. Poznáte krajinu, kulturu a umění tajemného národa Etrusků, románskou a renesanční architekturu, vykoupete se v Trasimenském jezeře i na střeše hotelu. Pocítíte lahodnou chuť vína Chianti. Cestu korunuje perla Toskánska Florencie a nejznámější poutní místo Itálie Assisi.

Toskánsko a Lazio

náhled7-denní poznávací zájezd - Toskánsko, ceny od 8 990 Kč
Poznejte idylický a zapomenutý kraj Etrusků, středověkých hrabat a kardinálů. Památky UNESCO, nejkrásnější městečka Itálie, kudy sestupují na zem andělé, etruské nekropole a skalní cesty vie cave. Čeká vás idylická krajina toskánského venkova, proslulá vína a krásné koupání.

Historická města severní Itálie

náhled6-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 6 990 Kč
Připravili jsme pro Vás variantu zájezdu do severní Itálie s ubytováním v hotelu. Navštívíte všechna významná místa na severovýchodě Itálie, která také patří k nejvyhledávanějším mezi turisty mířícími do této krásné země na jihu Evropy. Nebudou chybět světově proslulé Benátky na ostrovech a kanálech v laguně, malebné Sirmione u Lago di Garda, Verona nerozlučně spojená s Romeem a Julií, romantická historická města Vicenza, Padova, Ferrara a Bologna i ministát San Marino a Ravenna proslavená svými mozaikami.

Paleta z Dolomit a jezero Lago di Garda

náhled5-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 4 990 Kč
Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové.

Bergamo, Milano, Lago Maggiore, Lago Lugano

náhled5-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 5 990 Kč
Tento zájezd Vás zavede do jednoho z nejromantičtějších koutů Evropy na pomezí dvou států - Itálie a Švýcarska, kde nad malebnými jezery se tyčí vysoké hory.

Gardaland

náhled3-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 2 990 Kč
Zábavní park Gardaland se rozprostírá na břehu jezera Lago di Garda. Nachází se zde ohromné množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Zažijte výlety do historie , do různých koutů světa, navštivte údolí králů starověkého Egypta, Arabské minarety, typický přístav staré Anglie včetně lodě a přístavních krčem, po dravé řece proplujte asijskou džunglí kolem budhistických chrámů. Zažijete rovněž virtuální realitu, trojrozměrné kino, horské dráhy a další atrakce.

Je-li Vaším cílem jihoitalský ostrov Sicílie, najdete užitečné rady a informace také na našem pomocném webu Info - Sicílie .
Ve střední Itálii se nachází kouzelný kraj Toskánsko, o jehož historii a krásných historických městech se více dočtete na našich webových stránkách Info Toskánsko .
O hlavním městě Itálie Římu najdete informace, historii a mnohé pamětihodnosti na našich dalších webových stránkách Info - Řím .
JIžní Itálie je cílem mnoha turistů, kteří si mohou vyhledat informace na webových stránkách Info - jižní Itálie.
O severní Itálii a jejích krásných městech se dovíte více na webu Info - severní Itálie.
Ostrov Sardinie s krásnou přírodou a starobylými památkami je popsán na našich webových stránkách Info - Sardinie .
Perlu na laguně Benátky, město s četnými mosty a kanály a nádhernými paláci si můžete vyhledat na našem webu Info - Benátky .
Infornace o horské skupině Dolomity najdete na webových stránkách Info - Dolomity . Zde je popsána zejména příroda Dolomit a také historie bojů za 1. světové války.
Kompelxní informace o Alpách a o zájezdech do této oblasti najdete na webu Info Alpy. Další informace o mohutném horském masivu Alp najdete na webových stránkách Info Alpy 2. Jsou-li Vaším cílem zájezdy do hlavního města Itálie Říma, najdete je na webu Řím-zájezdy.